fbpx

Nurkić nadigrao Jokića u Portlandovom razbijanju Denvera

Košarkaši Trail Blazersa razbili su sinoć u Portlandu ekipu Denver Nuggetsa rezultatom 115:95 pa su tako izjednačili u seriji osmine finala play-offa NBA lige na 2-2

Nurkić, Jokić, Portland, Denver

Blazersi su odlično otvorili utakmicu te su sve vrijeme do odlaska na odmor imali prednost koja je konstantno rasla. Prvo poluvrijeme je okončano rezultatom 57:47.

Nuggetsi su potom potpuno podbacili u trećoj dionici i već je tada bilo jasno da će Denver doživjeti drugi poraz u ovoj seriji. Do kraja meča su samo malo uspjeli ublažiti ubjedljiv poraz u Moda Centru.

Najefikasniji u ekipi Blazersa bio je Powell s 29 poena, dok je Lillard postigao 10 poena, ali imao i 10 asistencija. Bh. košarkaš Jusuf Nurkić je bio treći strijelac svoje ekipe sa 17 poena, a tome je dodao i šest skokova i jednu asistenciju za 26 minuta koliko je proveo na parketu.

Nurkić je sa samo tri lične greške odlično igrao i odbranu, a to potvrđuje i podatak da je njegov glavni rival pod koševima Nikola Jokić postigao samo 16 poena. Campazzo je bio drugi najbolji strijelac Denvera sa 12 poena.

Peti meč u seriji ova dva rivala igrat će u utorak.

(Klix.ba)

Napomena o autorskim pravima: Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici našeg portala sa koje je sadržaj preuzet. Stavovi izraženi u ovom tekstu autorovi su i ne odražavaju nužno uredničku politiku The Balkantimes Press.

Copyright Notice: It is allowed to download the content only by providing a link to the page of our portal from which the content was downloaded. The views expressed in this text are those of the authors and do not necessarily reflect the editorial policies of The Balkantimes Press.