Nadal u finalu Australian Opena: Bori se za rekordni 21. Grand slam trofej

rafael nadal,Australian Open

Španski teniser Rafael Nadal (35) plasirao se u finale prvog Grand Slam turnira sezone Australian Opena nakon što je u polufinalu pobijedio Italijana Mattea Berrettinija sa 3:1 u setovima (6:3, 6:2, 3:6, 6:3), prenosi Anadolu Agency (AA).

Nadalu, petom teniseru svijeta, biće to šesti nastup u finalu Australian Opena, prvenstvo koje je do sada osvojio jednom, 2009. godine.

Nadal će se za rekordni 21. Grand Slam naslov u karijeri boriti protiv pobjednika duela između Rusa Daniila Medvedeva i Grka Stefanosa Tsitsipasa.

Španac je u karijeri osvojio 20 Grand Slam naslova: 13 puta je osvojio Roland Garros, četiri puta US Open, dva puta je pobijedio u finalu u Wimbledonu, a jednom u Australiji.

Osim njega, po 20 naslova na četiri najveća svjetska turnira imaju prvi teniser svijeta Novak Đoković, koji je deportovan iz Australije prije početka turnira, te Švicarac Roger Federer koji nije nastupio zbog problema s koljenom.