Site icon The Balkantimes Press

Nadal razbio Đokovića i stigao Federera

Rafael Nadal je 100. pobjedom na Rolan Garosu stigao do 13. trofeja u Parizu. Stigao do 20. grend slema i izjednačio se sa Rodžerom Federerom!

Četvrti put u karijeri Nadal je bez izgubljenog seta stigao do pehara, a u finalu je bio bolji od Novaka Đokovića 3:0 za 2 sata i 41 minut.

Finale nije bilo na nivou. Nadal je očekivano krenuo snažno, odigrao je fenomenalno uvodni set dobio ga 6:0 iako je čak pet gejmova bilo na izjednačenje.

Španski teniser je u drugom setu nastavio sjajno i dobio je 6:2.

Image: CDM

Đoković je imao neke šanse tokom trećeg seta, ali je bio ispod nivoa, poklonio je toliko poena da nije zaslužio više od poraza 3:0!

Tok meča:

III SET

7:5, RAFA JE ŠAMPION!

6:5, Brejk! Nadal ima šansu da završi meč u narednom gejmu. Serviraće za 100. pobjedu na Rolan Garosu i 13. trofej NESTVARNO!

5:5, Poen je izgubio samo ovom gejmu Nadal. Lako čuva servis i ponovo prijeti.

4:5, Skoro 190km/h odservirao je drugi servis na brejk lopti Đoković. Tri odlična poena je vezao i ostao u meču. Nadal je propustio praktično prvu meč loptu!

4:4, Vraća Nadal pritisak na drugu stranu mreže. Imao je Đoković šansu u ovom gejmu, ali je poklonio tri poena.

3:4, Najbolji gejm na meču Đokovića. Tri vinera zaredom i opet ima prednost. Nadal bi prvi put na meču mogao da osjeti dozu pritiska.

3:3, Koristi drugu brjek loptu Đoković i konačno se bodri, prvi put na meču pokušava da se probudi!

3:2, Brejk bez izgubljenog poena, išlo je ka tome. Nadal na tri gejma od 13. Rolan Garosa!

2:2, Prvi gejm na meču praktično u kom Nadal nije odigrao većinu poena vrhunski, ipak lako čuva servis, jer Đoković griješi puno u ovim momentima. Španac sve bliži trofeju.

1:2, Nadal je imao šansu za novi brejk, ali je nije iskoristio. Španac je u ovom gejmu i nešto pogriješio, ali Đokovićev problem ostaje konstantnost i zaprepašćujuće za njega je to što Nadal potpuno dominira u kratkim poenima, do tri udarca.

1:1, Đoković dolazi do 30, ali ne može više od toga. Nadal ima odgovor na sve!

0:1, Dobar početak treće dionice za Đokovića. Ima li prvi reket planete rješenje za Nadalovo odlično izdanje?!

II SET

6:2, Nadal ne popušta. Glatko dobija i drugi set. Fali mu još jedan do 13. titule u Parizu, a 20. u karijeri kojom bi se izjednačio sa Rodžerom Federerom.

5:2, Smanjuje Đoković, a Nadal nakon mini odmora servira za drugi set.

5:1, Fantastični Nadal igra perfektno. Lako je riješio gem na svoj servis i blizu je ubjedljivog vođstva u meču…

4:1, Nadal dolazi do ubjedljive prednosti i u drugom setu. Španac ponovo oduzima servis srpskom teniseru i hita ka ubjedljivih 2-0. Dominacija 12-strukog šampiona na pariškoj šljaci.

3:1, Kralj šljake potvrđuje brejk. Gem je riješen na razliku, ali Novak nije došao do situacije da napravi ribrejk. Đoković je dosad sakupio više od 20 neiznuđenih grešaka, Nadal svega tri.

2:1, BREJK, Nadal igra znatno bolje od Đokovića i nakon još jednog dugog gema na servis rivala, preokreće rezultat u drugom setu.

1:1, Nadal bez većih problema dolazi do izjednačenja…

0:1, poslije sedam minuta igre u drugom setu Đoković dolazi do prvog gema. Morao je žestoko da se potrudi kako bi ga osvojio, jer je Nadal imao tri brejk prilike, od čega dvije vezane.

I SET

6:0, Nadal dominantno otvara meč. Španac je maksimalno koristio svoje šanse, manje griješio od Đokovića (2:13) i zasluženo vodi sa 1-0 u setovima.

Prvi put od 2006. godine da jedno Gren slem finale počinje sa 6:0. Tada je Federer u borbi za trofej Vimbldona dobio set protiv Nadala.

5:0, treći vezani BREJK Nadala! Đokoviću ni 40:0 nije bilo dovoljno da se upiše u ovom meču. Španac je iskoristio treću brejk priliku i odličnim bekhendom stigao nadomak osvajanja prvog seta.

4:0, Nadal se dodatno primakao osvajanju prvog seta. Spektakularan gem, nekoliko vrhunskih poena, Đoković je imao tri brejk prilike, ali je Nadal svaku spasao i na kraj asom došao do ubjedljive prednosti.

3:0, novi BREJK Nadala, koji je na najbolji mogući način ušao u meč. Đoković ima poteškoće s prvim servisom i biće mu izuzetno teško da vrati rezultaski egal u uvodnom setu.

2:0, Nadal potvrđuje brejk, novi gem koji je riješen poslije đusa, igra se već 15 minuta i očekivano gledamo veliku borbu…

1:0, BREJK Nadala… Đoković je imao 40:15, ali Španac je vezao četiri poena i odmah na startu oduzeo servis velikom rivalu. Novak je u prvom gemu čak četiri puta odigrao drop-šot.

Počeo je duel u Parizu, igra se u dvoranskim uslovima…

Najava:

Srpski teniser ima ambiciju da se drugi put u karijeri popne na tron Pariza, dok Nadal ima šansu da dodatno podigne ljestvicu, pošto je dosad u 12 navrata dolazio do titule.

“Kralj šljake” na svom omiljenom turniru ima priliku i da upiše jubilarnu 100. pobjedu, trenutno je na učinku 99-2. Gubio je samo od Robina Soderlinga i upravo od Đokovića.

Novak je ove godine većih problema imao samo u polufinalu protiv Stefanosa Cicipasa, dok Nadal svojim rivalima nije prepustio ni set.

U ukupnom međusobnom skoru je 29-26 za Đokovića, koji protiv Nadala vodi i 15-11 u finalima turnira… Ali kada je Rolan Garos računica u pitanju, Rafa je potpuno dominantan, vodi 6-1, a ukupno čak 17-7 u mečevima na šljaci.