Messi ponovo junak u domovini: Zabio jedini gol i poveo Argentinu prema svjetskom prvenstvu

Argentina je u četvrtak u prvoj utamici južnoameričkih kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2022. u Kataru pobijedila Ekvador 1-0 zahvaljujući pogotku Lionela Messija.

Foto. Društvene mreže

Na mitskom stadionu Bombonera, koji je zbog pandemije koronavirusa bio prazan, pobjedu je Argentini donio Lionel Messi koji je u 13. minuti zabio iz penala.Jedananesterac je dosuđen za Argentinu nakon prekršaja na Lucasu Ocamposu kaznenom prostoru.

U drugoj utakmici južnoamerčkih kvalifikacija na stadionu Centenario u Montevideu Urugvaj je sa 2:1 slavio protiv Čilea.

Urugvajci su poveli šest minuta prije poluvremena nakon izvođenja penala dosuđenog zbog igranja rukom u kaznenom prostoru. Strijelac je bio Luis Suarez. Alexis Sanchez je izjednačio za Čile u 55 minuti. Pobjednički gol za Urugvaj je u drugoj minuti sudačke nadoknade zabio Gomez.

Početak južnoameričkih kvalifikacija odgađan je dva puta zbog pandemije koronavirusa i prošla je gotovo godina dana da reprezentacije nisu igrale neku takmičarsku utakmicu.

Prve četiri reprezentacije ostvaruju plasman na svjetsko prvenstvo 2022. dok petoplasirana reprezentacija ide u međuregionalni playoff.

U zadnjoj utakmici koja je sinoć igrana Paragvaj i Peru su odigrali 2-2, a svi su golovi pali u drugom poluvremenu.

Urugvaj sljedeću utakmicu igra protiv Ekvadora u utorak 13. oktobra, dok Čile u Santiagu dočekuje Kolumbiju isti dan.