Messi na majstorski način postigao prvi pogodak u francuskom prvenstvu

Nogometaši PSG-a pobijedili su na Parku prinčeva u 14. kolu Ligue 1 ekipu Nantesa rezultatom 3:1, a utakmicu je obilježio Lionel Messi koji je postigao prvijenac za pariski klub u francuskom prvenstvu

Mesi, PSG, prvi gol

Utakmica je odlično krenula po Parižane budući da je Mbappe pogodio već u drugoj minuti. Iako su do odlaska na odmor domaći apsolutno dominirali i stvorili veliki broj prilika, promjene rezultata nije bilo.

Problem za PSG nastao je u 65. minuti kada je golman Navas dobio direktan crveni karton pa su domaći do kraja meča igrali s igračem manje. Brzo je Nantes izjednačio preko Kola Muanija, ali su Parižani ipak u posljednjih osam minuta stigli do pobjede.

Prvo je Appiah postigao autogol, a tri minute prije kraja meča vidjeli smo magiju Messija koji je podsjetio na najbolje dane kada je na sličan način rešetao mrežu igrajući za Barcelonu.

Bio je ovo prvi pogodak Messija u francuskom prvenstvu nakon pet mečeva u kojima se nije upisivao u listu strijelaca.

Inače, PSG se učvrstio na prvom mjestu na tabeli Ligue 1 i sada ima 13 bodova više od drugoplasiranog Lensa koji ima i utakmicu manje. Nantes je na 11. poziciji.