Manchester City u polufinalu, savladao Everton

Utakmica je odlučen na samom kraju, City je do vodstva stigao u 84. minuti kada je Gundgogan najbolje reagovao na odbijenu loptu od grede nakon udarca Laoprtea, da bi pobjedu potvrdio De Bruyne u 90. minuti

Manchester City,  Everton
Fudbaleri Manchester Cityja plasirali su se u polufinale engleskog FA Kupa svladavši u četvrfinalu kao gosti Everton sa 2-0 (0-0).

Susret je odlučen na samom kraju, City je do vodstva stigao u 84. minuti kada je Gundgogan najbolje reagovao na odbijenu loptu od grede nakon udarca Laoprtea, da bi prolazak potvrdio De Bruyne u 90. minuti.
Ranije u subotu je Southampton prvi izborio polufinale savladavši kao gost posljednjeg drugoligaša preostalog u takmičenju Bournemouth sa 3-0 (2-0). Goste je u vodstvo doveo Djenepo (37), da bi potom dva gola postigao Redmond (45+1, 59) za konačnih 3-0.
U nedjelju su na rasporedu preostala dva četvrtfinala u kojima se sastaju Chelsea – Sheffield United i Leicester City – Manchester United.