Liverpool nije dao go od prošle godine. Onda je zabio napadač u najgoroj formi

LIVERPOOL je pobijedio kod Tottenhama 3:1 u derbiju 20. kola Premiershipa za izlazak iz velike krize.

Foto Twitter

Aktualni prvak bio je pet prvenstvenih utakmica zaredom bez pobjede, a usput je ispao i iz FA kupa od velikog rivala Manchester Uniteda.

U crnom prvenstvenom nizu Liverpool je s tri remija i dva poraza kompromitirao obranu titule. Vrh su mu uzeli mančesterski klubovi, a pretekao ga je i Leicester.

Liverpool je dodatno zabrinjavalo što u tih pet utakmica nije zabio gol. Posljednji je postigao još 27. prosinca prošle godine, a i tada u kiksu, za 1:1 protiv davljenika West Broma.

I onda, mjesec dana, pet utakmica, 482 minute i 93 udarca na gol kasnije, prema vratima suparnika je opalio Roberto Firmino. Ništa nije ukazivalo na to da će baš on prekinuti golgeterski post Liverpoola, jer ove sezone postiže gol svakih 375 minuta, što mu je najgori prosjek otkako je prije pet i pol godina došao u klub, prenosi Index.hr.

Ipak, upravo je Firmino u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena postigao gol koji njemu i posebno Liverpoolu znači jako puno.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ PRVI GO LIVERPOOLA OD PROŠLE GODINE.