Liga prvaka : Liverpool i PSG izborili plasman u četvrtfinale

Liverpool je na Anfieldu savladao tim Leipziga sa 2:0, dok je PSG-u u meču protiv Barcelone na Parku prinčeva bio dovoljan i remi 1:1

Liverpool i PSG izborili plasman u četvrtfinale

Fudbaleri Liverpoola savladali su i večeras RB Leipzig s 2:0 i izborili plasman u četvrtfinale Lige prvaka, a Paris Saint-Germaineu je u meču protiv Barcelone za prolaz bio dovoljan i remi 1:1 s obzirom da je u prvom duelu slavio visoku pobjedu rezultatom 4:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Liverpool je u meč ušao sa prednošću od 2:0 iz prve utakmice odigrane u Leipzigu. Tim Jurgena Kloppa je i večeras bio bolji takmac na terenu i golovima Mohameda Slaha i Sadia Manea ponovo slavio pobjedu rezultatom 2:0.

U Parizu je pak PSG igrao protiv Barcelone koju je u prvom meču na Nou Campu deklasirao sa 4:1. Pariška ekipa je bolje otvorila revanš i povela golom Kyliana Mbappea u 31. minuti. Barcelona je golom Lionela Messija izjednačila nekoliko minuta kasnije, a argentinski as u posljednjim trenucima prvog poluvremena nije uspio realizirati penal i učiniti ostatak meča znatno neizvjesnijim.

Prolaz u četvrtinu finala Lige prvaka u utorak su izborili i Borussia Dortmund, koja je eliminirala Sevillu, i Porto, koji je bio bolji od Juventusa.

Preostali revanš mečevi osmine finala Lige prvaka igrat će se naredne sedmice. U utorak su na rasporedu mečevi Manchester City – Borussia Monchengladbach (prva utakmica 2:0) i Real Madrid – Atalanta (1:0), a u srijedu Bayern – Lazio (4:1) i Chelsea – Atletico Madrid (1:0).

U sjedištu Evropske fudbalske organizacije (UEFA) u Nyonu 19. marta će biti održan žrijeb parova četvrtfinala i polufinala ovosezonskog izdanja Lige prvaka.