Kvalifikacije za SP: Turska-Latvija igrale neriješeno, Hrvatska ubedljiva protiv Malte

Fudbaleri Belgije ubedljivo su pobedili Belorusiju i to rezultatom 8:0, a fudbalska reprezentacija Slovenije u trećem meču kvalifikacija za doživela je poraz od Kipra

Kvalifikacije za SP, Tirska- Latvija

Utakmica je odlučena u 42. minutu kada je Ioannis Pittas postigao gol

Fudbalske reprezentacije Turske i Latvije igrale su večeras nerešeno (3:3) u Istanbulu, Hrvatska je pobedila u meču protiv Malte 3:0, dok je Norveška savladala Crnu Goru (1:0) u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022, javlja Anadolu Agency (AA).

Na samom početku meča na stadionu Ataturk u Istanbulu, u drugom minutu, Kenan Karaman doneo je prednost Turskoj. Prednost je pojačao i Hakan Calhanoglu u 33. minutu.

Samo dva minuta kasnije, u 35. minutu rezultat je za Latviju promenio Roberts Savalnieks, te je prvo poluvreme završeno sa 2:1.

U drugoj polovini utakmice, u 52. minutu Burak Yilmaz dao je treći gol za reprezentaciju Turske, a u 58. minutu Roberts Uldrikis za Latviju.

Za Latviju je izjednačio Davis Ikaunieks u 79. minutu, te je meč završen rezultatom 3:3.

U utakmici između domaćina Hrvatske i Malta, za reprezentaciju Hrvatske prednost su postigli Ivan Perišić u 62. minutu, ali i Luka Modrić u 76. minutu.

Poslednji gol za Hrvatsku dao je Josip Brekalo u završnici utakmici, te je Hrvatska odnela pobedu rezultatom 3:0.

Srbije je pobedila Azerbejdžan rezultatom 2:1, a oba gola za reprezentaciju postigao je Aleksandar Mitrović.

Norveška je savladala Crnu Goru u trećem kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Podgorici rezultatom 1:0 zahvaljujući golu Alexandera Sorlotha u 35. minutu.

Fudbaleri Belgije ubedljivo su pobedili Belorusiju i to rezultatom 8:0.

Fudbalska reprezentacija Slovenije u trećem meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo doživela je poraz od Kipra. Utakmica je odlučena u 42. minutu kada je Ioannis Pittas postigao gol.