Koeman objasnio zašto je igrača od 120 miliona eura opet ostavio na klupi

Nakon utakmice španske novinare je najviše zanimalo zašto je trener Barcelone Ronald Koeman na klupi ostavio Antoinea Griezmanna.

Barcelona je u 17. kolu Primere slavila kod Huesce (1:0) i skočila na peto mjesto tabele. Katalonski klub tom pobjedom ostao je u borbi za titulu, sad za vodećim Atleticom ima deset bodova zaostatka.

Nakon utakmice španske novinare je najviše zanimalo zašto je trener Barcelone Ronald Koeman na klupi ostavio Antoinea Griezmanna. Priliku od prve minute umjesto francuskog napadača plaćenog 120 miliona eura dobio je Martin Braithwaite.

Frank Lampard se ne plaši otkaza: Nisam zabrinut ali je pritisak konstantan

“Vjerujem svakom svom igraču, ali ako odlučim igrati s trojicom u veznom redu, onda mogu imati trojicu napadača. Tu je, naravno, Messi, a ovaj put sam se odlučio da će uz njega zaigrati i Ousmane Dembele. Za treće mjesto sam morao birati između Antoinea i Martina. Posljednjih sedmica Martinu ide jako dobro, ali ova odluka ne znači da ne vjerujemo u Griezmanna, ima dovoljno utakmica za sve nogometaše”, rekao je Koeman koji je Griezmanna uveo posljednjih devet minuta.

Ramosov brat i agent je ljut na Real: “Neko će ovo morati objasniti”

To je već drugi put u posljednje tri utakmice da je Griezmann ostao na klupi. U pobjedi protiv Valladolida (3:0) nije dobio priliku, a onda je u remiju s Eibarom (1:1) zamijenjen nakon 66 minuta.

Veselin Vujović vraća se trenerskom poslu: Potpisao ugovor sa aktuelnim prvakom BiH

Ove sezone je 29-godišnji Francuz zabio tri gola uz dvije asistencije u 15 ligaških nastupa. Ni prošle sezone nije blistao u Barceloni, postigao je devet golova u 35 nastupa u Primeri, a sezonu prije je za Atletico zabio 15 golova uz osam asistencija.