Klopp se šokirao izjavom Roya Keanea: Jesam li to čuo da je našu pobjedu nazvao traljavom?

Nakon utakmice se trener pobjedničke ekipe Jürgen Klopp uključio uživo u prijenos Sky Sportsa za vrijeme analize bivšeg kapitena Manchester Uniteda Roya Keanea koji je Liverpoolovu predstavu nazvao “traljavom”.

Igrači Liverpoola su u derbiju trećeg kola Premiershipa na Anfieldu svladali Arsenal rezultatom 3:1. Poveo je Arsenal u 25. minuti golom Alexandrea Lacazettea, a već do poluvremena su vodstvo Liverpoolu donijeli Andy Robertson i Sadio Mane

U 63. minuti je Lacazette propustio veliku priliku za izjednačenje koju je u 88. minuti kaznio Portugalac Diogo Jota i donio pobjedu Liverpoolu.

Klopp se ranije od očekivanog uključio u program uživo

Klopp se prvo nasmijao, a onda kroz polušalu počeo govoriti.

“Jesam li čuo da je gospodin Keane našu pobjedu nazvao traljavom, je li stvarno to rekao? Je li rekao da je bila traljava? Želim to čuti, to je nevjerojatan opis utakmice”, kazao je Klopp na šta su se svi u studiju, uključujući Keana, počeli smijati.

Vezani članci

Pobjeda Liverpoola je bila suprotna od traljave

Nakon kratke pauze Klopp je nastavio.

“Ništa, apsolutno ništa, nije bilo traljavo. Bili smo dominantni protiv kipe koja je u formi, ali isto tako i oprezni da nas ne iznenade kontranapadima. Alisson je jednom morao intervenisati, a ukupno su imali dvije prilike i osim toga je nogomet koji smo igrali bio izvanredan. Nema se šta loše reći o utakmici koju smo odigrali, bila je suprotna od traljave”, zaključio je Klopp.

Njegova ekipa je prvi branitelj naslova nakon Manchester Uniteda 2011. godine koji je u prve tri utakmice nove sezone upisao devet bodova.