Juventus sve dalje od titule prvaka nakon kiksa protiv Verone

Ekipa Juventusa remizirala je protiv Verone u susretu 24. kola italijanske Serije A rezultatom 1:1 te tako propustila priliku da korak za prvoplasiranim Interom

Juventus puno bolje otvara meč i već u drugoj minuti mogao je doći u vodstvo, no Ramsey je šutirao pored gola. Pet minuta nakon toga Faraoni je mogao dovesti Veronu u vodstvo, ali je nakon kornera pogodio stativu.

U prvom poluvremenu više nije bilo prilika, iako je Juventus imao veći posjed lopte i bio je puno aktivniji na terenu, no bez konkretnog učinka.

Već na samom početku drugog poluvremena Juventus je stigao u vodstvo, a nakon što je Chiesa asistirao za Ronalda, Portugalac je još jednom pokazao svoju neumoljivost i postigao 19. gol u ovoj sezoni, što ga s trenutno čini najboljim strijelcem s dva pogotka više od Lukakua.

Činilo se da će Juventus mirno privesti meč kraju, no u 77. minuti Verona stiže do poravnanja. Lazović je ubacio s lijeve strane, a Barak bio na pravom mjestu i glavom pogodio za 1:1.

Do kraja meča rezultat se nije promijenio pa je tako Juventus propustio priliku da ostvari pobjedu, što će mu znatno umanjiti šanse da se do kraja sezone vrati na prvo mjesto.

Verona – Juventus 1:1 (Barak 77′ / Ronaldo 49′)