Site icon The Balkantimes Press

Juventus je bez Ronalda u prvoj utakmici bio potpuno nemoćan

Juventus je ponovo razočarao, pošto je u drugom kolu Serije A na svom terenu poražen od Empolija s 1:0

Juventus je u prvom kolu u Udinama odigrao 2:2 s Udineseom, a večeras prvi put od odlaska Cristiana Ronalda izgubio kao veliki favorit.

Potpuno je razočarao domaći tim. Izgledao je nemoćno tokom 90 minuta, jalovo napadao i skoro da nije stvorio nijednu pravu akciju niti je imao izglednu šansu za gol, što je nezamislivo kada govorimo o najtrofejnijem timu na Apenimima.

Gostima je za pobjedu bio dovoljan pogodak u 21. minuti, kojeg je postigao Mancuso. Nakon toga, Juventus je uzaludno pokušavao doći do gola.

Dybala je bio neprimjetan u napadu, Chiesa je tek nešto pokušavao dok nije izveden iz igre, a kasnije je Allegri ubacio sve svoje adute (Morata, Locatelli, Bernardeschi i Kuluševski), no nije pomoglo.

Čini se da će itekako ostaviti traga odlazak Ronalda, barem dok Juventus ne pronađe adekvatnu zamjenu u napadu.

Očajan početak Stare dame, a još joj slijedi pakleno gostovanje u Napulju. Nakon reprezentativne pauze, Empoli će dočekati Veneziju.

Osim utakmice u Torinu, večeras je odigana i utakmica u Firenci, gdje je Fiorentina s 2:0 savladala ekipu Torina.