Jeste li vidjeli promašaj sezone? Pogledajte šta je napravio čovjek od 50 miliona eura

Napadač kojeg je Chelsea platio 53 miliona eura, misleći da lopta neće ići prema okviru gola, u dva dodira istu primio i poslao je u prečku.

Kakav je to bio početak subotnje utakmice 11. kola Premier lige na Stamford Bridgeu. Leeds je već u 4. minuti šokirao Chelsea, zabio mu je Patrick Bamford, nekadašnji junior Plavaca… Mnogi su navijači pomislili da se sprema scenarij iz perioda kada je na golu bio Kepa, najskuplji golman svijeta. Ali, kasnije su se stvari popravile.

Međutim, bode u oči situacija iz 10. minute dvoboja. Tada je dakle, kod 0:1 za Leeds, domaći sastav izveo korner. Točnije, napravio je to Mason Mount s lijeve strane. Glavom je potom, loptu prema golu odaslao Olivier Giroud. Kada se činilo da je golman Leedsa, Illan Meslier već savladan, ukazao se – Timo Werner.

najnovije

Napadač kojeg je Chelsea platio 53 miliona eura, misleći da lopta neće ići prema okviru gola, u dva dodira istu primio i poslao je u prečku. Promašio je, doslovno nemoguće. S pola metra… Da je pustio, lopta bi ušla u mrežu i Francuz bi već tada proslavio svoj novi pogodak.

Ipak, Chelsea se sabrao, a Giroud je nešto kasnije, u 27. minuti izjednačio na 1:1, na asistenciju sjajnog desnog braniča Reecea Jamesa. U drugom poluvremenu su Zouma i Pulisic preokrenuli i barem privremeno doveli Chelsea u vodstvo na tabeli engleskog prvenstva. Werner je promašio dvije izgledne prilike i u drugom poluvremenu, no trener Frank Lampard nije ga vadio iz igre već mu je ukazao povjerenje kroz svih 90 minuta.

Werner je u dobroj formi otkako je stigao iz RB Leipziga na ljeto, ali ova mu subota neće dugo ostati u pamćenju.