Izabranici selektora Faruka Hadžibegića: CG u konkurenciji za plej-of SP u Kataru 2022!

Fudbaleri Crne Gore izborili su plasman u Ligu B Lige nacija, pošto su večeras bili ubjedljivi protiv Kipra pod Goricom 4:0. “Sokoli” su osvojili prvo mjesto u grupi 1, ispred Luksemburga. Takođe, ovom pobjedom Crna Gora postaje kandidat za plej-of SP koje će se održati u Kataru 2022. godine.

Crnogorska selekcija je, u jednom od najboljih izdanja pod vođstvom selektora Faruka Hadžibegića, potpuno nadigrala rivala, rano stekla ubjedljivu prednost, koju je do kraja uspjela da uveća.

Šezdeseti minut, nova kontra, Mugoša je izbio sam ispred Demetrisa i sa lakoćom pogodio za 4:0!

Pola sata sjajne igre “sokola” i sada je već 3:0! Fantastičan pas Jovetića, Boljević je pobjegao odbrani Kipra, predriblao gostujućeg golmana i poslao loptu u mrežu.

Dvadeset peti minut i Crna Gora ide na 2:0! Fantastična kontra “sokola” – otvorio je Jovetić , nastavio Hakšabanović, a završio Boljević preciznim udarcem sa 13-14 metara.

U četrnaestom minutu prva šansa i gol Crne Gore! Sjajan centaršut Vukčevića sa desne strane, Jovetić glavom sa pet-šest metara šalje loptu u mrežu.

Pobjedom u ovom duelu, bez obzira na ishod drugog meča te grupe, crnogorski fudbaleri osvojili bi prvo mjesto i izborili plasman u viši rang.

Izabranici selektora Faruka Hadžibegića prvi međusobni duel u Nikoziji dobili su 2:0, a u dosadašnjem dijelu takmičenja ostvarili su tri pobjede i po jedan poraz i remi.

Slavili su u Podgorici protiv Azerbejdžana (2:0) i Luksemburga u gostima (1:0), od kojeg su izgubili na stadionu pod Goricom (2:1).

Imaju i subotnji remi sa Kiprom u Zaprešiću (0:0).

Izvor: Portalanalitika.me