Hrvatska nakon drame prošla u osminu finala SP-a

Hrvatska je u 3. kolu skupine F Svjetskog prvenstva odigrala 0:0 s Belgijom i prošla kao drugoplasirana iz skupine u osminu finala

SP 2022, WorldCup2022, Qatar 2022, Katar 2022, FIFA, Mundijal, Hrvatksa, Belgija

U drugoj utakmici Maroko je pobijedio Kanadu 2:1 i osvojio prvo mjesto u skupini. Hrvatska će u osmini finala igrati s nekom od reprezentacija iz skupine E u kojoj su Španjolska, Njemačka, Japan i Kostarika.

U tvrdoj i dosta opreznoj utakmici s obje strane puno bliže pobjedi bila je Belgija čiji tragičar je bio Romelu Lukaku. On je u igru ušao na poluvremenu, imao je dvije velike šanse, ali nije uspio zabiti gol kojim bi najvjerojatnije odveo Belgiju u osminu finala.

Perišić skoro zabio nakon deset sekundi

Hrvatska je susret započela u identičnom sastavu koji je pobijedio Kanadu dok je Roberto Martinez malo promiješao sastav Belgije. Malo je nedostajalo da Perišić već nakon deset sekundi igre zabije gol. Modrić mu je odigrao dugu loptu, Perišić se oslobodio čuvara, ali se okrenuo na desnu nogu pa nije uspio preciznije pucati.

Belgija je najveću šansu u prvom poluvremenu imala u 13. minuti. De Bruyne je fenomenalno proigrao Mertensa koji je pobjegao Juranoviću, ali mu je u ključnom trenutku lopta malo otišla iza leđa i nije uspio dobro pucao.

Tri minute kasnije Martin Taylor dosudio je penal za Hrvatsku nakon što je Carrasco nagazio Kramarića u šesnaestercu. Penal je bio čist, ali se javio VAR. Utvrđeno je zaleđe Lovrena na početku akcije, Taylor je išao pogledati snimku da utvrdi je li Lovren utjecao na igru i nakon što je utvrdio da jest je promijenio odluku. Lovren je u ofsajdu bio doslovno par milimetara.

Hrvatska je preživjela završnicu protiv Belgije, ali je ostvarila osnovni cilj na ovom prvenstvu, a to je ulazak u osminu finala. Dalićeva momčad sad čeka protivnika u osmini finala, a saznat će ga nakon večerašnjih susreta Njemačke i Kostarike te Španjolske i Japana.