fbpx

francuska ide u polufinale

Odigran je i posljednji četvrtfinalni duel na Mundijalu u Kataru. Na stadionu Al Bayt snage su u evropskom klasiku odmjerili Engleska i Francuska, na kraju su se radovali Francuzi i slavili rezultatom 1:2

SP 2022, WorldCup2022, Qatar 2022, Katar 2022, FIFA, Mundijal, Francuska, Engleska, Polufinale

Prvi prijete Englezi preko Fodena u sedmoj minuti. U 12. minuti centaršut Dembelea, Giroud pokušava glavom, međutim brani golman Engleske.

U 18. minuti slavlje Trikolora. Nakon odlične akcije lopta dolazi do Tchouamenija koji sa 25 metara sjajno pogađa. No, mogao je i Pickford mnogo bolje reagovati. Kako god, to je bilo 1:0 za aktuelne prvake svijeta.

Lloris u 22. minuti zaustavlja Kanea, a isti igrač je oboren na vrhu šesnaesterca u 27. minuti, nakon VAR signalizacije nije bilo penala za Engleze.

Zaprijetila je Francuska preko Mbappea u 39. minuti, loše je šutirao sa nekih 14 metara.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:1 za Francusku.

U nastavku mnogo bolja igra Engleske i stigla je nagrada u 53. minuti. Dosuđen je oparavdan penal za Englesku, siguran realizator bio je Kane sa 1:1.

Četiri minute nakon gola Engleza dobar napad Francuske, Mbappe sjajno prošao po lijevoj strani, ubacio loptu, no Dembele se ne snalazi najbolje.

Velika šansa za Englesku u 70. minuti. Odlično je Maguire skočio i šutirao glavom, ali malo pored gola ide lopta. Dvije minute nakon prilike za Maguirea, Saka je imao veliku priliku, nije iskoristio mat poziciju.

U 76. minuti ogromna šansa za Francusku, Giroud je lijepo šutirao, Pickford još bolje odbranio. Ipak nije bilo spasa za Englesku u 78. minuti kada je Giroud pogodio za 1:2.

Drama u 83. minuti. Nakon pregledavanja VAR-a dosuđen je novi penal za Engleze, Hernandez je oborio Mounta. Kane je ponovo uzeo loptu, ovaj put je promašio cijeli gol i ostalo je 1:2.

Do kraja meča ostalo je 1:2 i Francuska će u srijedu u polufinalu igrati protiv selekcije Maroka i nastaviti svoj put prema odbrani naslova iz Rusije.

Sportsport.ba

Napomena o autorskim pravima: Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici našeg portala sa koje je sadržaj preuzet. Stavovi izraženi u ovom tekstu autorovi su i ne odražavaju nužno uredničku politiku The Balkantimes Press.

Copyright Notice: It is allowed to download the content only by providing a link to the page of our portal from which the content was downloaded. The views expressed in this text are those of the authors and do not necessarily reflect the editorial policies of The Balkantimes Press.