fbpx

Fonseca: Zašto je Džeku uveo tek u produžetku

Edin Džeko je u igru ušao u prvoj minuti prvog produžetka umjesto Borje Mayorala

Roma je sinoćnjim porazom od Spezie na svom terenu rezultatom 2:4 završila ovosezonsko takmičenje u Kupu Italije.

Rimljani su odigrali zaista slab meč, u kojem su nakon prvih 15 minzta već gubili sa 0:2. Ipak, uspjeli su do kraja meča izboriti produžetke, u kojima je rimski klub ostao sa dva igrača manje zbog isključenja Gianluce Mancinija i Pau Lopeza, prenosi Penal.ba.

Džeko ostao na klupi

Edin Džeko je u igru ušao u prvoj minuti prvog produžetka umjesto Borje Mayorala, a trener Rome, Paulo Fonseca, je pokušao opravdati zbog čega je ostavio Džeku na klupi, te zbog čega ga nije upario sa Mayoralom u situaciji u kojoj je Romi hitno potreban pogodak: ”Ne, nisam razmišljao da Džeko i Mayoral igraju skupa. Stvorili smo dovoljno prilika koje su mogle promijeniti ishod utakmice. Mislim da nismo dobro igrali nakon što sam u derbiju (poraz od Lazija 3:0) stavio dvojicu napadača. U sistemu u kojem smo igrali ovaj put stvorili dovoljno šansi. Ne mislim da je problem u postavci formacije”, rekao je Fonseca.

Napomena o autorskim pravima: Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici našeg portala sa koje je sadržaj preuzet. Stavovi izraženi u ovom tekstu autorovi su i ne odražavaju nužno uredničku politiku The Balkantimes Press.

Copyright Notice: It is allowed to download the content only by providing a link to the page of our portal from which the content was downloaded. The views expressed in this text are those of the authors and do not necessarily reflect the editorial policies of The Balkantimes Press.