Fašistički ispadi Partizanovih navijača obilježili utakmicu u Novom Pazaru

U okviru 4. kola Super lige utakmicu je obilježilo fašističko skandiranje gostujućih navijača zbog čega je utakmice bila prekinuta duže od 40 minuta

VijestiOnline

Višeminutni prekidi meča uslijedili su nakon isticanja transparent sa likom ratnog zločinca Ratka Mladića, uvredljivog skandiranja i veličanja zločina i genocida od nekoliko stotina Partizanovih “Grobara”.

Haag konačno potvrdio: Milošević i ratni lideri Srba provodili su agresiju na Hrvatsku i BiH

Skandiranja “Ratko Mladić”

Sve do ulaskom na tribine navijača crno-bijelih na terenu je tokom prvih 20 minuta meča viđena fer i korektna utakmica u kojoj su domaći plavi prikazali da mogu da pariraju favorizovanom Partizanu.

Pred kraj prvog poluvremena beogradski tim je pokazao da ima spremniju ekipu, u 42. minutu, Natho je šutem sa 16 metara smjestio loptu u donji desni ugao golmana Novog Pazara, te doveo Beograđane u vođstvo 1:0.

Nakon početka drugog dijela utakice, u 49. minitu, Partizan je već vodio sa 2:0, kada je poslije jedne greške plavih na sredini terena lopta došla u posjed partizanovog centarafora koji je rezantnim udarcem savladao Ostojića za vođstvo od 2:0.

Već u 57. minutu Rikardo uzima loptu koja je ispala iz ruku golmana Novog Pazara i nesmetano je ubacuje u gol, te crno-bijelima donosi prednost od 3:0.

Fudbaleri beogradskog Partizana su u Novom Pazaru sinoć pobijedili domaću ekipu rezultatom 4:1.