EURO: Francuska ispala, Mbappe promašio jedanaesterac i poslao Švicarsku u četvrtfinale

U susretu osmine finala Europskog nogometnog prvenstva reprezentacija Švicarske je nakon izvođenja jedanaesteraca ukupnim rezultatom 8:7 pobijedila Francusku i plasirala se u četvrtfinale gdje će im protivnik biti Španjolska

EURO, Švicarska, Francuska

Švicarska je odigrala odlično prvo poluvrijeme te je na odmor otišla s prednošću zahvaljujući golu Harisa Seferovića iz 15. minute.

Švicarci su do 2:0 mogli u 55. minuti iz kaznenog udarca, ali je šut Ricarda Rodrigueza obranio Hugo Lloris.

Samo dvije minute kasnije Francuzi su preko Karima Benzeme izjednačili na 1:1, da bi napadač madridskog Reala u 59. minuti ponovno bio strijelac za vodstvo njegove momčadi 2:1.

Paul Pogba je u 75. minuti fantastičnim udarcem s dvadesetak metara svladao švicarskog vratara Yanna Sommera za 3:1 i činilo se da je tu priči kraj.

Međutim, u 81. minuti Seferović je pogodio glavom za 3:2, a u 85. Mario Gavranović, desetak minuta nakon što je ušao u igru, zatresao je Llorisovu mrežu. Međutim, njegov je gol poništen zbog minimalnog zaleđa.

Dinamov napadač je u 90. minuti bio bolje sreće. Pogodio je sa 16 metara za 3:3, ovoga puta iz regularne pozicije.

Francuzi su mogli do pobjede u sudačkoj nadoknadi, ali je šut Kingsleyja Comana u 94. minuti odsjeo na gredi, pa se otišlo u produžetke.

U dodatnih 30 minuta, nakon nekoliko dobrih prilika od kojih je većina bila francuskih, nije bilo golova, pa su prvi put na ovom prvenstvu o pobjedniku odlučivali jedanaesterci.

Redom su za Švicarsku zabijali Gavranović, Fabian Schar, Manuel Akanji, Ruben Vargas, Admir Mehmedi, te Pogba, Olivier Giroud, Marcus Thuram i Presnel Kimpembe za Francuze, da bi na kraju Sommer obranio jedanaesterac Kyliana Mbappea i poslao svoju reprezentaciju u četvrtfinale.

Švicarska će u četvrtfinalu u petak, 2. srpnja, u Sankt Peterburgu igrati protiv Španjolske, koja je ranije danas u produžetku nadigrala Hrvatsku 5:3.