fbpx

EURO 2020: Italija u Rimu pobijedila Švicarsku

Duel na stadionu Olimpico u Rimu završen je rezultatom 3:0

Euro 2020, Italija, Švicarska,

Reprezentacija Italije pobijedila je Švicarsku u utakmici drugog kola grupne faze Evropskog prvenstva u fudbalu, prenosi Anadolu Agency (AA).

Duel na stadionu Olimpico u Rimu završen je rezultatom 3:0.

Italijani su EURO otvorili pobjedom nad Turskom, a večeras su poveli već u 19. minuti, međutim, gol Giorgija Chiellinija je poništen jer ga je lopta prethodno pogodila u ruku.

Međutim, samo sedam minuta kasnije Italija dolazi u vodstvo golom Manuela Locatellija. Italija je do kraja prvog poluvremena imala još nekoliko dobrih šansi.

U 52. minuti strijelac je ponovo Locatelli, a Ciro Immobile u 89. minuti postiže gol za konačnih 3:0.

​​​​​​​Švicarci su pokušali smanjiti prednost ali bez uspjeha. U prvom kolu remizirali su s Valesom.

Napomena o autorskim pravima: Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici našeg portala sa koje je sadržaj preuzet. Stavovi izraženi u ovom tekstu autorovi su i ne odražavaju nužno uredničku politiku The Balkantimes Press.

Copyright Notice: It is allowed to download the content only by providing a link to the page of our portal from which the content was downloaded. The views expressed in this text are those of the authors and do not necessarily reflect the editorial policies of The Balkantimes Press.