fbpx

Engleska u finalu EURO 2020

Fudbaleri Engleske plasirali su se u finale Evropskog prvenstva nakon pobjede u produžecima nad Danskom 2:1

Danci su iznenadili samom pojavom u polufinalu te su pružili sjajnu partiju, što su i pokazali ne dozvolivši Englezima da pitanje pobjednika riješe u regularnom dijelu meča, već u produžecima.

Zanimljivo je napomenuti da je Engleska u ovaj polufinalni meč ušla bez ijednog primljenog gola na ovom Evropskom prvenstvu.

Ali Danci su uspjeli da prekinu taj niz i uspjeli su prvi da zatresu mrežu Pikforda. Igrao se 30. minut a sjajan gol iz slobodnog udarca dao je Damsgard za vodstvo gostiju od 1:0.

Ovo je, inače, bio prvi gol iz slobodnog udarca na EURO 2020.

Ali, Engleska je bila svjesna da mora opravdati ulogu favorita na domaćem teretnu i nije dozvolila Dancima dugo da se raduju.

U 68. minuti Saka je sjajno prošao i ubacio u peterac za Sterlinga, ali ispred njega se našao kapiten Danske Kjer, koji je skrenuo loptu u svoju mrežu za 1:1.

Ovim rezultatom otišlo se na pauzu.

U drugom poluvremenu Englezi su kontrolisali igru i imali su većinom loptu u svom posjedu, ali mreža Šmajhela je ostala netaknuta, pa je meč otišao u produžetke.

U prvom produžetku riješeno je pitanje pobjednika. U 104. minuti penal za Englesku skrivio je Mejle. Kejn je šutao sa bijele tačke, Šmajhel je skinuo penal ali se lopta odbila u noge kapitena Kejna koji je pogodio za 2:1 i odveo Englesku u finale EURO 2020.

Engleska će u finalu igrati protiv Italije, koja je sinoć nakon penala savladala Španiju. Meč je na rasporedu u nedjelju 11. jula u 21 čas.

Napomena o autorskim pravima: Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici našeg portala sa koje je sadržaj preuzet. Stavovi izraženi u ovom tekstu autorovi su i ne odražavaju nužno uredničku politiku The Balkantimes Press.

Copyright Notice: It is allowed to download the content only by providing a link to the page of our portal from which the content was downloaded. The views expressed in this text are those of the authors and do not necessarily reflect the editorial policies of The Balkantimes Press.