Site icon The Balkantimes Press

Edin Džeko kreirao novu pobjedu Intera

Četvrti gol bh. reprezentativca. Bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko briljira na početku sezone u dresu Intera

Inter igra odlično, a u igru aktuelnog prvaka Italije savršeno se uklopio i Džeko, koji je ovog ljeta došao iz Rome. Postigao je četiri gola na startu sezone, a četvrti je donio Interu veliku pobjedu u Firenci.

Fiorentina, koja također igra sjajno na startu ove sezone, bolje je otvorila meč i povela s 1:0, ali je Inter u nastavku došao do preokreta.

Prvo je Darmian u 52. minuti na asistenciju Barelle izjednačio na 1:1, da bi Džeko tri minute kasnije glavom zakucao loptu u mrežu nakon kornera kojeg je izveo Calhanoglu, još jedan novi član Intera.

U 87. minuti je Ivan Perišić dokrajčio Fiorentinu i ubio sve nade domaćina da može da izbjegne poraz u duelu sa sve boljim Interom.

Inter se vraća na prvo mjesto s 13 bodova, a Fiorentina je šesta sa devet bodova. Džeku i društvo već za vikend čeka duel s Atalantom na Meazzi, a Fiorentina gostuje u Udinama ekipi Udinesea.

U drugoj večerašnjoj utakmici šestog kola Serije A Atalanta je na svom stadionu pobijedila Sassuolo s 2:1. Nešto ranije danas Bologna je remizirala s Genovom (2:2).