fbpx

Džumhur izbačen sa turnira u Akapulku: Napravio skandal kakav se rijetko viđa na teniskim terenima

Džumhur izbačen sa turnira u Akapulku

Damir Džumhur na jako neslavan način okončao je kvalifikacije za ATP turnir u Akapulku, pošto je diskvalifikovan u polufinalu protiv Van de Zandschulpa.

Nizozemac je u prvom setu vodio sa 6:5, a onda je Džumhur izazvao skandal jer je bio bijesan zbog odluka sudije, kojeg je žestoko počeo vrijeđati.

Bila je to teška povreda pravila bh. tenisera, koji je potom diskvalifikovan zbog tih prijetnji sudiji u stolici, a prije toga je i gađao protivnika lopticom, te na kraju sam napustio teren.

Sve je počelo kada je, prema Damirovom mišljenju “vrlo problematična odluka linijskog sudije” bila u korist 25-godišnjeg Nizozemca, što mu je donijelo i brejk, a time i priliku da servira za osvajanje prvog seta.

Džumhur nije mogao da se pomiri s lošom odlukom sudija, pa je najprije javno opomenut zbog ponašanja, a onda je nastavio da bjesni. Čak je u tom bijesu i “ispalio” lopticu u Zandschulpa, pa mu je stoga oduzet poen, što je bila druga kazna u kratkom periodu.

Tada je Džumhur izvrijeđao sudiju (pojedini ljubitelji tenisa su na Twitteru tvrdili da je čak i “prijetio ubistvom”, ali to treba uzeti u obzir sa dozom opreza, bar dok se ne pojavi neki snimak da je zaista to izgovarao, ili dok se o detaljima ne oglase organizatori turnira), ali ono što je sigurno – to je da se, prosto, pokupio i napustio teren, pri rezultatu 5:6 u korist njegovog suparnika.

Teniski svijet je “ostao u čudu” s obzirom da se radilo o prvom setu te da je Džumhur imao dosta vremena da preokrene rezultat u svoju korist.

(Penal.ba)

Napomena o autorskim pravima: Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici našeg portala sa koje je sadržaj preuzet. Stavovi izraženi u ovom tekstu autorovi su i ne odražavaju nužno uredničku politiku The Balkantimes Press.

Copyright Notice: It is allowed to download the content only by providing a link to the page of our portal from which the content was downloaded. The views expressed in this text are those of the authors and do not necessarily reflect the editorial policies of The Balkantimes Press.