Džeko sa tribina gledao kako Roma pobjeđuje

Španski golgeter na posudbi iz Reala se našao u početnom sastavu Vučice nakon što je prvi napadač Edin Džeko izostavljen iz ekipe zbog navodne povrede, a povjerenje trenera Paula Fonsece iskoristio je na najbolji način.</

U 17. minuti doveo je Romu u vodstvo od 1:0, ali već u 24. minuti Spezia je poravnala golom Piccolija. U nastavku je Roma stigla do dva brza gola koja su prelomila meč. Mayoral je svojim drugim golom vratio prednost Rimljanima u 52. minuti za 2:1, a samo tri minut kasnije Karsdrop je povisio na 3:1.

Farias je u 59. minuti smanjio na 3:2, a kad je Verde u 90.minuti izjednačio na 3:3 činilo se da je Roma na pragu novog kiksa. Ipak, u 92. minuti Lorenzo Pellegrini je postigao pobjednosni gol za konačnih 4:3.

Edin Džeko, o čijem navodnom sukobu sa trenerom Fonesecom su pisali italijanski mediji, meč je odgledao s tribina. Prilikom drugog gola Mayorala kamera ga je zumirala, a Dijamant je bio prilično raspoložen i nasmijan.

VIJEST IZ RIMA! Najbogatija ekipa svijeta dovodi Edina Džeku!

Roma je tako stigla do vrijedne pobjede kojom je prekinula seriju od tri od utakmice bez pobjede u svim takmičenjima, a trener Fonseca, kojem je prijetio otkaz, spasio se barem zakratko.