Site icon The Balkantimes Press

Dušan Tadić: Moramo se pogledati u ogledalo i shvatiti da se nogomet igra s loptom

Image: Penal.ba

Srbija i Turska odigrale su 0:0 u Beogradu u drugom kolu Lige nacija B lige. Poslije dva kola Srbija ima bod budući da su u prvom kolu 3:1 poraženi u Moskvi kod Rusije.

Za mjesec dana igraju protiv Norveške u doigravanju za Europsko prvenstvo 2021., no u njihovoj igri puno toga nije dobro što je priznao Dušan Tadić, jedan od najboljih srbijanskih nogometaša.

“Prije svega, prvo poluvrijeme uopšte nismo igrali dobro. Jednostavno, moramo se pogledati u ogledalo, da shvatimo da se nogomet igra loptom. Želja i htijenje nisu sporni, ali napad mora počinjati od obrane, a odbrana od napada.

Pojavila se snimka: “Moramo te izbaciti. Nemamo izbora…”

Moramo igrati, da spojimo nekoliko dodavanja i tada možemo napraviti problem bilo kojoj reprezentaciji. Ako to ne napravimo, to se neće dogoditi, moramo biti svjesni”, rekao je za SportKlub.

Najluđa utrka godine: Teška nesreća na kultnoj stazi, Hamilton kažnjen, šokantni pobjednik slavio prvi put u karijeri

Srbija je drugo poluvrijeme igrala bez isključenog kapitena Aleksandra Kolarova.

Davis i LeBron odgovorili Rocketsima, Harden i ekipa nemoćni

“Kad radimo presing, to kreće od napadača. Ako to ne radimo dobro, odbrana će biti izložena. Sve moramo raditi zajedno, da se pogledamo u ogledalo i da imamo više karaktera jer igramo nogomet zato što ga volimo.

Real Madrid sljedećeg ljeta dovodi tri spektakularna igrača, zna se i koja

Lopta treba biti naš prijatelj, a ne neprijatelj. Nije izgledalo kako smo htjeli, da uvijek tražimo više, ali dobro, ovu utakmicu smo skoro cijelo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje. Dobro je što u toj situaciji nismo primili gol, ali očekujem da pružimo još puno više toga.”