Dončić i Jokić u međusobnom okršaju ubacili po 38 koševa. Dobra partija Nurkića u ubjedljivoj pobjedi Blazersa

Nova luda noć u NBA ligi s nekoliko neočekivanih rezultata.

Vrlo je zanimljivo bilo u Denveru gdje su Dallas Mavericksi svladali domaće Nuggetse sa 124:117 nakon produžetka. Bio je to dvoboj Luke Dončića i Nikole Jokića, srbijanski centar u redovima Nuggetsa je na isteku četvrte četvrtine pogodio za izjednačenje na 109:109 te poslao susret u dodatnih pet minuta, no slovenski branič je postigao sva četiri posljednja poena na utakmici postavivši tako konačni rezultat.

Kina prestaje biti “obećana zemlja” za nogometaše: Svi je napuštaju a evo i zbog čega

Dončić je bio nadomak novog “triple-double” učinka s 38 koševa, 13 asistencija i 9 skokova, dok je Jokić također ubacio 38 koševa uz 11 skokova.

Nakon dva vezana poraza, Portland Trail Blazersi ostvarili su pobjedu. U svom Moda Centeru savladali su Minnesota Timberwolvese, 135:117.

Hiljadu utakmica slavne porodice za Milan: Tri generacije upisane zlatnim slovima

Gostima je pripala prva četvrtina (28:29), ali ostatak meča protekao je u potpunoj dominaciji Blazersa, koji su u jednom trenutku imali i prednost veću od 30 poena razlike.

Federeru žena zabranila da nastupi na prvom Grand Slamu sezone

Najefikasniji u redovima pobjedničkog sastava bili su Damian Lillard (39 poena), CJ McCollum (20) i naš Jusuf Nurkić (17 poena).

Dobru partiju bh. košarkaš je dopunio i sa sedam skokova, dvije asistencije i jednom ukradenom loptom, a u igri je proveo 23 minute. Ovo je ujedno bila utakmica u kojoj je Nurkić postigao najviše poena od početka nove sezone.

Strijelce Minnesote predvodili su D’Angelo Russell i rookie Anthony Edwards (po 26 poena).