Danska pobijedila Vels i prva se plasirala u četvrfinale Eura

Fudbaleri Danske pobijedili su danas na Johan Cruijff Areni u Amsterdamu selekciju Velsa rezultatom 4:0 te su tako postali prva reprezentacija koja se plasirala u četvrtfinale Evropskog prvenstva

EURO, Danska, Vels, četvrtfinale

Dolbergov gol kao da je dao dodatna krila Danskoj budući da su do odlaska na odmor mogli u još dva navrata doći do drugog pogotka. Ipak, golman Velsa Ward je oba puta odlično odbranio pa se na odmor otišlo s rezultatom 1:0.

Samo što se krenulo s centra u drugom poluvremenu, Danska postiže i drugi gol. Nakon velike greške u odbrani Velsa, lopta je došla do danas odlično raspoloženog Dolberga koji svojim drugim golom donosi veliku prednost svojoj selekciji.

Iako se očekivalo se da će do kraja utakmice Vels krenuti po izjednačenje, to se nije desilo budući da su jalovo napadali bez velikih prilika. S druge strane, Jensen je mogao u 66. minuti postići i treći pogodak, ali je pogodio stativu, prenosi Klix.

Ipak, ispravio ga je Maehle dvije minute prije kraja meča, a onda je Braithwaite u šestoj minuti sudijske nadoknade postavio konačnih 4:0 za Dansku. Vrijedi istaći da je Wilson u 90. minuti zaradio crveni karton pa je Vels meč okončao s desetoricom na terenu.

Danska će u četvrtfinalu Evropskog prvenstva igrati protiv pobjednika meča između Nizozemske i Češke. Ovaj meč se igra sutra u 18 sati u Budimpešti.