Site icon The Balkantimes Press

Crnogorske ,,Lavice” na Olimpijskim igrama

Rukometašice Crne Gore plasirale su se na OI. ,,Lavice” su u posljednjem meču izgubile od Rumuniju 28:25 (15:15), ali zbog najbolje gol razlike osigurale su put u Tokio, kao i reprezentacija Norveške

Naše rukometašice ponovo su odigrale težak meč, kao na premijeri sa Norveškom, a ogroman hanedikep, nakon isključenja (direktan crveni karton) Matee Pletikosić u 24. minutu, kao da ih je pokrenuo – ono najvažnije inat. Rumunke su tada vodile 13:11, ali je Majda Mehmedović odigrala ključnu ulogu jer je iznudila sedmerac, pogodila sa gola na gol i vratila ekipu u pravi ritam,prenosi Pobjeda.me.

Prvo poluvrijeme završeno je 15:15, a u nastvaku – u igri nerava, taktičkih sudara, naše rukometašice bile su jače, strpljivije i spretnije. Jednu od važnih uloga odigrala je golmanka Ljubica Nenezić (odbranila 2 sedmerca), koja je kod ,,plus 2” za Rumunke odbranila šut sa sedam metara kapitenki Krsitini Neagu, a kod 19:19 nadmudrila je Bućeski i zaustavila čist šut. U 50. minutu ,,lavice” su već mogle da se pripremaju za slavlje (23:21).

Na OI učestvovaće: Crna Gora, Norveška, Japan, Francuska, Brazil, Južna Koreja, Angola, Holandija, Švedska, Rusija, Mađarska, Španija ili Argentina (igraju večeras u 19.30 h).