BOLIVIJA – ARGENTINA 1:2 Messi do historijske pobjede na najtežem gostovanju na svijetu

ARGENTINA je jedva pobijedila i u drugom kolu kvalifikacija za SP 2022., ali slavlje kod Bolivije 2:1 je posebno i historijsko.

U prvom kolu su Argentinci na svom terenu svladali Ekvador 1:0 Messijevim golom iz penala.

Argentina prvi put nakon 15 godina pobijedila na mjestu gdje gosti ne mogu disati

Međutim, do drugog slavlja Messi i suigrači došli su na stadionu Hernando Siles u La Pazu, koji se smatra najtežim gostovanjem na svijetu jer se igra na nadmorskoj visini od 3600 metara.

To je internacionalni stadion na najvećoj visini na svijetu. Gostima je teško tamo igrati jer nisu navikli na takvu visinu, na kojoj im je jako teško disati, a kamoli trčati. Došljaci u La Pazu se zato guše, a gostujući nogometaši povraćaju. Argentini je ovo prva pobjeda tamo još od 2005.

Messi je ranije u La Pazu povraćao, Di Maria primao kisik, a Maradona povijesnu porciju

Argentina je konačno slavila na mjestu gdje je prije sedam godina Messi povraćao, a Di Maria morao primati kisik i na kojem je 2009., također u kvalifikacijama za SP pod vodstvom izbornika Maradone izgubila 6:1.

Bolivija je inače jedna od najgorih južnoameričkih reprezentacija. U prvom kolu kvalifikacija za SP izgubila je 5:0 kod Brazila, ali taj isti Brazil je u kvalifikacijama za SP 2018. u La Pazu odigrao neriješeno, dok su se od tamo kući bez bodova vratili Argentina i Čile.

Bolivijski izbornik prije meča: Na ovoj nadmorskoj visini želimo jesti jetru svojih suparnika

Zato je bolivijski izbornik Cesar Farias ovako najavio susret s Argentinom: “Moramo izbjeći onu standardnu bolivijsku jadikovku kako smo loši i jadni. Neka drugi to kažu, nema veze, ali mi na ovoj nadmorskoj visini želimo jesti jetru svojih suparnika.”

Krenulo je po planu bolivijskih “jetroždera”. Poveli su u 24. minuti golom Marcela Morena. On je golom glavom okončao akciju tijekom koje su Argentinci suparnike samo gledali.

Sretno izjednačenje i majstorski preokret

Argentina je izjednačila u 45. minuti nakon velike greške braniča domaćih Josea Carrasca. On je napucao loptu u nogu Lautara Martineza, odakle se odbila u gol.

Nakon sretnog izjednačenja, Argentina je do gola za preokret i pobjedu došla deset minuta prije kraja lijepom akcijom koju je počeo Messi na desnoj strani krasnim dodavanjem za Martineza, a ovaj je produljio na lijevo za Joaquina Correu. Igrač koji je ušao u drugom dijelu donio je Argentini povijesnu pobjedu.

Izvor: Index.hr