fbpx

Bogdanović opet fantastičan u pobjedi Jazza za povratak na vrh

Sinoćnji NBA program donio je jednu utakmicu s hrvatskim košarkašima, a u međusobnom dvoboju Bogdanovića i Šamanića bolji su bili Jazz i Bojan…

Košarkaši Utah Jazza opet su se privremeno vratili na vrh Zapada. Utah je svladala San Antonio te je na omjeru 47-18, na pobjedi više uz isti broj poraza kao i Phoenix Sunsi. Dvoboj Jazza i Spursa donio je i dvoboj Bojana Bogdanovića i Luke Šamanića, ali su imali oprečne partije.

Bogdanović nastavlja sa svojom fantastičnom formom te je opet bio prvi strijelac ekipe, dok je Šamanić dobio tek mrvice te je odigrao samo četiri i pol minute kad je utakmica već bila riješena. Sam susret je brzo bio riješen, već na poluvremenu Utah ima 17 poena razlike i Spursi su smanjili tek pred kraj.

Završilo je 110:99, ali San Antonio ni u jednom trenutku nije vodio niti imao izjednačen rezultat nakon početnih 0:0. Bojan je u 33 minute za Jazz iz igre gađao 10/17 u 3/4 bacanja te dvije trice za 25 poena uz tri skoka i dva dodavanja.

Osim njega, definitivno prvo ime Jazza bio je Rudy Gobert s 24 poena i 15 skokova i to je dvojac koji nosi najviše tereta dok su van parketa Mitchell i Conley. Šamanić je za nešto više od četiri minute kod Spursa ubacio jednu tricu te je imao jednu asistenciju.

Kod Spursa je po običaju prvo ime bio DeMar DeRozan s 22 poena uz šest dodavanja, dok je 17 dodao iskusni Rudy Gay. Spursima usprkos ovom porazu ne bi trebalo biti ugroženo deseto mjesto i play-in jer su na dvije i pol pobjede ispred Pelicansa sedam utakmica do kraja regularne sezone.