Site icon The Balkantimes Press

Bayern osvojio drugi trofej sezone protiv najvećeg rivala: Kimmich prelomio utakmicu rijetko viđenim golom

Image: Penal.ba

Bayern Munchen osvojio je njemački superkup nakon što je svladao Borussiju Dortmund 3:2. Bayernu je ovo drugi trofej u sezoni nakon osvojenog europskog superkupa protiv Seville.

Bavarci su od samog početka krenuli furiozno. Nisu se igrači dobro ni zagrijali, a već je na semaforu u Munchenu bilo 2:0. U 18. je minuti Tolisso zabio nakon jedne jako dobro odigrane kontre. Francuza je u sredini uposlio Lewandowski, a ovaj pucao, pogodio okvir gola i onda od odbitka ipak zabio za vodstvo.

Nismo dugo čekali na još jedan gol Bayerna. Davies je u 32. minuti ubacio s lijeve strane i u sredini pronašao Mullera koji skače i glavom lagano zabija za 2:0.

Haaland Show

Bio je to jako dobar period Bayernove igre, a onda je uslijedio Haaland show. Nordijski bog nogometa najprije je u 39. minuti idealno uposlio Brandta koji je s 10 metara neometano zabio za smanjenje vodstva Bayerna, da bi u drugom dijelu, nakon sjajnog presinga i proigravanja Delaneya zabio za 2:2.

Tempo igre malo je pao nakon tog pogotka, ali Bayern je ipak na kraju stigao do pobjede. Junak susreta bio je Joshua Kimmich koji je nakon kontranapada nekako s poda zahvatio loptu i uspio ju poslati preko vratara Hitza za slavlje Bavaraca.

Ova je kalendarska godina bila prava berba trofeja za Bayern koji je u svoju riznicu dodao naslove prvaka njemačke, njemačkog kupa, Lige prvaka, a sad i europski te njemački superkup. Bayernu je to osmi Superkup, dok je Borussija ostala na šest naslova.