Bayern nezadrživo grabi ka tituli, kad Jović uđe padaju golovi!

Aktuelni šampion je ponovo u seriji pobjeda, a četvrtu u nizu upisao je danas na svom terenu protiv Hofenhajma – 4:1.

Bayern nezadrživo grabi ka tituli,  kad Jović uđe padaju golovi!

Na vođstvo Bayerna čekalo se do 32. minuta, kada je Komih izveo korner, a najviši u skoku u kaznenom prostoru gostiju bio je Boateng – 1:0.

U 43. minutu Levandovski je napravio pometnju u kaznenom prosoru gostiju, čak petorica igrača su ga okružila, ali on je loptu odložio na ivicu kaznenog prostora odakle Tomas Miler levom nogom šalje loptu u donji levi ugao – 2:0.

Samo dva minuta kasnije, usledio je odgovor Hofenhajma, brza akcija po desnoj strani, odličan centaršut Bebua za Kramarića, koji preciznim udarcem pogađa mređu sa desetak metara – 2:1.

Početkom drugog poluvremena gosti su imali priliku i za izjednačenje, nisu je iskoristili, a Bayern je u 57. minutu uspeo da ponovo uveća prednost. Bila je to brza kontra po levoj strani preko Komana, koji je potom usporio, gledajući položaj svojih igrača, na kraju je poslao loptu u peterac, gde golman Bauman loše reaguje, a Levanodovski to ne prašta – 3:1 za Bayern. Njegov 24. gol u 19 odigranih kola!

Odmah zatim trener Hofenhajma izvršio je dvostruku izmenu, izašao je i naš Gaćinović, koji je bio starter u gostujućem timu, ali već u 63. minutu Bayern stiže i do četvrtog gola, koji je postigao Serž Gnabri, opet na asistenciju Komana – 4:1.

Osam minuta kasnije lep gol postigao je i Pavar, ali on nije priznat posle intervencije iz VAR sobe, zbog prethodnog ofsajda u toku akcije.