Site icon The Balkantimes Press

Austrija pobijedila Ukrajinu i plasirala se u osminu finala, Nizozemci bolji od Sj. Makedonije

Reprezentacija Austrije pobijedila je danas Ukrajinu sa 1:0 u posljednjem kolu grupne faze Evropskog prvenstva, te se plasirala u osminu finala

Austrijanci su uspjeli da naprave iznenađenje jer su Ukrajinci kao favoriti ušli u današnju utakmicu. Međutim, Austrija je uspjela odličnom timskom igrom da dođe do pobjede koja ih je na kraju odvela u osminu finala.

Ukrajinci su se mučili cijeli meč ispred gola Austrije i na kraju jednostavno nisu uspjeli da dođu do gola i boda koji bi im itekako značio u borbi za prolazak u nokaut fazu.

Na početku utakmice gledali smo veliku borbu na sredini terena, a Austrijanci su iz prve ozbiljnije prilike došli do gola.

Odlučujući trenutak meča desio se u 21. minuti kada je Alaba ubacio iz kornera, a u kaznenom prostoru odlično je reagovao Baumgartner koji zabija pogodak za 1:0 i veliko slavlje navijača Austrije.

Ukrajinci su do izjednačenja mogli u 29. minuti kada je nakon solo prodora šutirao Shaparenko, no Bachmann je to odbranio.

Austrija prijeti u 37. minuti preko Laimera, no sada je Buschan bio siguran. Samo pet minuta kasnije nova velika šansa za Austriju. Ovaj put u prilici je bio Arnautović, ali lopta nakon njegovog udarca ide pored gola.

U drugom polivremenu Austrijanci su bili fokusirani da sačuvaju svoju mrežu, dok su Ukrajinci željeli na sve načine doći do izjednačenja.

Međutim, Ukrajina nije imala neku ozbiljniju šansu u drugom dijelu, te je Austrija na kraju pobijedila sa 1:0 i došla do druge pozicije na tabeli, te plasmana u osminu finala.

U osminu finala ide i Nizozemska koja je to uradila dosta ubjedljivo. Nizozemci su danas u Amsterdamu sa 3:0 pobijedili Sjevernu Makedoniju i došli do treće pobjede kojom su završili na prvoj poziciji.

Nizozemska je povela u 24. minuti kada je nakon sjajne kontre mrežu Makedonaca zatresao Depay.

U drugom dijelu na scenu je stupio Wijnaldum s dva gola. Kapiten Nizozemske u 51. minuti pogađa za 2:0, te samo sedam minuta kasnije zabija svoj drugi gol na utakmici za konačnih 3:0.

Nizozemci su završili prvi u grupi sa devet bodova, dok su Austrijanci imali šest. Ukrajina je treća sa tri i nadaju se da se kao najbolja trećeplasirana selekcija mogu plasirati dalje.

Sjeverna Makedonija nastup na prvom velikom takmičenju završila je novim porazom, te bez osvojenih bodova.